Cevizli Mah. Orhangazi Cad. Tınaztepe Sok. Sağlam İş Merkezi No:16 Kat:4 Daire:10
Maltepe / İstanbul
Tel : 0216 521 87 10 Fax : 0216 305 31 23
Gsm : 0532 292 56 10

Avukatlarımız

BETRETTİN İSKENDER

1966 yılında Trabzon İline bağlı Vakfıkebir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Vakfıkebir'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1988 yılında mezun oldu. 1989 yılında avukatlık stajını tamamlayarak İstanbul Barosuna kaydoldu. 1990 yılında kısa dönem askerlik görevini ifa etti.1990 yılı 8. ayından itibaren serbest avukatlığa başladı. Halen Maltepe'de bulunan İSKENDER HUKUK BÜROSUNUN kurucusu ve sahibidir. Av. Bedrettin İSKENDER mesleki çalışmalarının yanında sivil toplum örgütlerinde ve siyasi çalışmalarda da aktif rol almıştır. Mesleki alanda; Hukuki Araştırmalar Derneği, Hukukçular Derneği, Hukukun Üstünlüğü Derneği üyesidir. 2012 İstanbul Barosu seçimlerinde Hukukun Üstünlüğü Platformunun dönem başkanlığını yürütmüştür. Sosyal alanda; Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği üyesi (TİAB), Trabzon İmam Hatipliler Derneği kurucu üyesi (TİMDER), Vakfıkebir Sosyal Kültür Yardımlaşma Derneği başkan yardımcısı, Trabzon Spor Kulüp üyesi (TS Kongre Üyeliği), Yeşilay Derneği üyesi, Ümraniye Hizmet Vakfı Kurucu üyesidir. Siyasi Alanda; 1994 - 2004 yılları arasında Ümraniye Belediyesi Meclis Üyeliği, 1999 - 2004 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği yapmıştır. Bu kapsamda Meclis Başkanlığı, Encümen Üyeliği, Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği vb görevlerde bulunmuştur. Mesleğe 1990 yılında Beyoğlu'nda başlamış, 1998 yılında bürosunu Ümraniye 'ye taşımıştır. 2013 yılında Anadolu yakasındaki adliyelerin Anadolu Adalet Sarayına taşınması ile eş zamanlı olarak mesleğini Maltepe'de sürdürmektedir. Av. Bedrettin İSKENDER, Konut Yapı Kooperatif Başkanlığı yürütmüş olması sebebiyle kooperatif hukukunda, siyasi geçmişi ve geçmiş dönemde Çekmeköy Belediye Başkanlığı'nun sözleşmeli vekili olması sebebiyle imar, ihale, kamulaştırma, belediye mevzuatı ve hukukunda, uzun yıllar şirket vekilliği ve danışmanlığı yapmış olması sebebiyle de şirketler hukukunda uzmanlaşmıştır. Av. Gönül İSKENDER ile evli olan Av. Betrettin İSKENDER, 4 çocuk babasıdır.

GÖNÜL İSKENDER

23 Mart 1970 tarihinde Giresun'un Eynesil ilçesinde doğdu.İlkokul' a Eynesil Merkez İlköğretim Okulu' nda başladı ve lise öğrenimini Eynesil İmam Hatip Lisesi' nde tamamladı. Daha sonra 1988 yılında Üniversite sınavına girerek İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi' ne yerleşti. Üniversiteden mezun olduktan sonra Sultan Ahmet Adliyesi' nde avukatlık stajına başladı ve avukatlık ruhsatını aldıktan sonra Ümran Hukuk Bürosu' nda çalıştı. Mesleki çalışmalarının yanı sıra Hukukçu Hanımlar Derneği üyesidir ve aktif olarak üyeliğini sürdürmektedir. 21 Ağustos 1994 tarihinde Av. Betrettin İSKENDER ile evlenen Av. Gönül İSKENDER, 4 çocuk annesidir. 2013 yılında İSKENDER HUKUK BÜROSU' na geçiş yaparak kurucusu ve sahibi olan eşi Av. Betrettin İSKENDER ile birlikte halen burada çalışmaya devam etmektedir.

MEDİNE YILMAZ

11 Ekim 1980 tarihinde Artvin'e bağlı Hopa ilçesinde doğdu. İlkokul ve orta okulu Hopa'da tamamlamasının yanı sıra birincilikle mezun oldu. Daha sonra lise öğrenimini Trabzon Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi' nde bitirdi. 2002 yılında üniversiteye giriş sınavlarından yüksek bir puan alarak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi' ne yerleşti. Üniversitenin yaz aylarında hukuk bürolarında çalışarak vaktini değerlendirdikten sonra 2006 yılında fakülteden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Eyüp Adliyesinde avukatlık stajını başlattı. Avukatlık stajını Av. Kürşad Savaşcı' nın yanında tamamladı ve 2008 yılı Mart ayında Avukatlık Ruhsatını aldı. Avukatlık hayatına Üsküdar Öge Hukuk Bürosu' nda başladı. Öge Hukuk Bürosu' nu temsilen Gebze Belediye Başkanlığı' nda 1,5 yıl fiilen avukatlık yaptı. 2009 Temmuz ayında Belediyeden ayrıldı ve Ağustos' da Kadıköy' de kendisine ait bir hukuk bürosu açtı. 4,5 yıl kendi ofisinde avukatlık yapmaya devam ettikten sonra 2014 Şubat ayında İskender Hukuk Bürosu' nda çalışmaya başladı. Halen çalışmaya devam etmektedir. İş, Aile, Ticaret ve Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmalar yapmış, İcra Hukuku alanında kendisini geliştirmiştir.

FURKAN İSKENDER

Lise eğitimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi' nde tamamladı. 2013 yılında Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi' ne yerleşti. 2017 yılında mezun olmuş, 2018 yılında da Avukatlık Ruhsatnamesini almıştır. Aktif çalışma hayatının yanı sıra İstanbul'da farklı Süper Amatör takımlarında futbol oynadı ve şu anda da aktif olarak futbol oynamaya devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Barosu Futbol Takımı'nda forma giymektedir.
© 2013 İskender Hukuk Bürosu - Her hakkı saklıdır.
web tasarım ve programlama deSen